מסאז' מפנק

העיסוק בטיפול מסאז ראה אור יחד עם צמיחתן העולה של תרבויות שונות ברחבי התבל, כאשר התגלתה התועלת בסיפוק צורכי הגוף מהיבט רפואי ונפשי בעת ובעונה אחת. חלק ניכר משיטות מסאז מוכרות צמחו מתרבויות עתיקות של סין והודו. תרבויות אלו סיפקו שיטות מסאז שונות ומגוונות האוצרות בתוכן פילוסופיות ואמונות דתיות לגבי תועלתן.

לדוגמה: על רפלקסולוגיה, שיטת מסאז המתמקדת בכף הרגל, האמינו כי אזורים מסויימים בכף הרגל תואמים או מקושרים לאיברים אחרים באזורים שונים במערכות הגוף חלק מעקרונות התורה של כמעט כל סוג מסאג המוכר לאדם כיום. תרבויות עתיקות מאמינות שדרך מסאז בכף הרגל ניתן לאבחן בעיות ולקויות בריאותיות של כל שאר הגוף.

האינטרקציה בין המטפל למטופל בעת טיפול מסאז

תהליך מסאז מתחיל בין אינטרקציה טובה בין המטפל (מי שמעניק טיפול מסאז) לבין המטופל (המקבל טיפול מסאז) על כן אווירה ידידותית ותקשורת טובה בין שני הצדדים היא הכרחית בכדי שטיפול מסאז יניב תועלת מירבית. ישנם המון סוגי מסאז שונים, אורכו של מסאז משתנה ויכול לנוע בין דקות ספורות ליותר משעה. בדרך כלל מסאז נעשה כשאר מטופל שוכב על מזרן או מיטה (בדרך כלל כשפני גופו פונים כלפי מטה), כאשר הוא לבוש כיסוי צנוע לחימום גופו.

בזמן מסג על המעסה ללמוד את פלג גופו של המטופל בין אם על ידי שיחה עימו ובין אם באמצעות תהליך המישוש במסאג עצמו. מסג עצמו לרוב יקיף את כל גופו של המטופל, והמעסה ייעזר בשמני מסג שונים המתפקדים שמני סיכה עבור גוף המטופל. תכלית השמנים בעת מסאז היא בריאותית בלבד. השמנים עבור מסאז מופקים בתהליכי ייצור מבוקרים מצמחים הידועים כלא רעילים.

על מסג רפואי והומאופטי

ישנם כאמור מעל ל150 סוגי מסג שונים, המחולקים לתחומים שונים. החלוקה מתבצעת בשני מישורים עיקריים: מסג רפואי ומסאז הומאופטי, רב רובם של סוגי מסג מיועדים לכל שבכות הגיל אך ישנם גם סוגי מסג המתמקדים בתינוקות ובנשים הרות. סוגי מסג השונים נקבעו על פי טכניקות העיסוי והמישוש, האמנם קיימים בעולם מעל ל-150 סוגי מסג שונים, אך הם כולם התפתחו ממספר מקורות מצומצם של תרבות ומסורת עתיקה. ה'טווינה' למשל מסוגי מסאז רפואיים הנפוצים ביותר פותח על ידי נזירים סינים לפני יותר מ-5,000 שנה.

באחוזת הספא תמצאו קשת רחבה של טיפולי מסג שמהם תוכלו לבחור את הטיפול המתאים לכם ביותר. כל טיפול מסג מתבצע על ידי מטפל מוסמך ומקצועי. כדי להזמין טיפול מסג השאירו פרטים או התקשרו: 08-9478800.

‹ חזור לעמודי מידע
הצטרפו אלינו facebook